Matbet Türkçe Poker Oyun Masaları

Matbet Türkçe Poker Oyun Masaları

Matbet Türkçe Poker Oyun Masaları sayesinde poker tutkunları hem keyifli vakit geçirebilir hem de para kazanabilir. Peki, o halde Türk pokeri nedir ve nasıl oynanır sorusunu yanıtlayarak bilmeyen poker severlerin merakını giderelim.

Türk pokeri otuz altı veya daha az sayıda karttan oluşan bir iskambil destesi ile oynanır. Türk pokeri, 5 Card Draw pokerin bir türüdür. Türk pokerinde her oyuncu oyun başlamadan önce beş kart alır. Oyuncular, en fazla dört kart değiştirme hakkına sahiptir. En az iki oyuncuyla oynanan Türk pokeri, en çok beş oyuncu ile oynanır. Oyundaki oyuncu sayısına göre küçük kartlar, standart elli iki kartlık desteden çıkarılır ve yirmi dörtle otuz altı arasında bir deste oluşturulur. Türk pokerinde kullanılan kartlar;

  • 2 oyuncunun olması halinde 24 kart kullanılır ve bu kartlar; A,K,Q,J,10,9
  • 3 oyuncunun olması halinde 28 kart kullanılır ve bu kartlar; A,K,Q,J,10,9,8
  • 4 oyuncunun olması halinde 32 kart kullanılır ve bu kartlar; A,K,Q,J,10,9,8,7
  • 5 oyuncunun olması halinde 36 kart kullanılır ve bu kartlar; A,K,Q,J,10,9,8,7,6

Şeklindedir.

Matbet Türk Pokeri

Matbet Türk Pokeri, As’ın en yüksek kart olduğu poker türüdür. Kullanıcı kent ya da floş yapma durumundaysa As’ı en düşük kart olarak da kullanabilir. Düşük kart, oyunda mevcut en düşük karttan sonra gelen karttır. Kartların türüne göre büyüklükleri sıralanırsa; kupa, maça, karı, sinek şeklinde olacaktır. Ellerin eşitliği halinde bu sıralama esas alınır.

Matbet Türkçe Poker

Matbet Türkçe Poker, yani Türkçe poker; Texas Hold’em Poker ve alternatif oyunlardan dört özelliğiyle ayrılır. Bu özellikler:

  • Bir floş, bir full’den büyüktür.
  • Üçlü kenti geçer.
  • As, kent oluşturmak için oyundaki en düşük kartın bir küçüğü olarak kullanılabilir.
  • Denklik halinde kartların renkleri baz alınır.

Matbet masalarında Türkçe poker oynamak için kategori araması yaparak istediğiniz masaya katılabilirsiniz. Bunun için tek şart; Matbet üyesi olmaktadır. Eğer Matbet üyesi değilseniz güncel adresinden erişebilir ve kayıt ol sekmesinden kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın